Co je EFPE

EFPE - European Fitnesssystems Professional Education je soukromá švýcarská společnost zabývající se vzděláváním a doškolováním instruktorů sportovních, sportovně rehabilitačních a výživových programů.

European Fitnesssystems Professional Education je synonymum pro nejvyšší evropskou kvalitu v rámci fitness, wellness a zdraví obecně.

EFPE působí ve Švýcarsku, Německu a Rakousku již více než 10 let.

EFPE CZECH je dceřinou společností EFPE. Výhradním držitelem licence pro Českou a Slovenskou republiku je Kateřina Masopustová, která působí v Čechách již od roku 2000 prostřednictvím školení ETB Basic. EFPE CZECH postupně přináší do ČR a na Slovensko jednotlivé sportovní systémy EFPE.

Všechny sportovní, sportovně rehabilitační i další programy jsou originální propracované systémy s jasnou didaktickou strukturou. Ta umožňuje zachovat plošně velmi vysokou, nadstandardní kvalitu práce všech vyškolených instruktorů EFPE. Každý sportovní systém je patentován a instruktor je po úspěšném složení zkoušky oprávněn používat jeho registrovanou ochranou známku, která slouží jako garance kvality. Takovýto systém práce s budoucími instruktory je na trhu fitness ojedinělý.

Většina sportovních systémů EFPE zabývající se sportovním nebo sportovně rehabilitačním tréninkem je v zásadě vždy třístupňová. Basic, Advanced a Master. Školení je koncipováno tak, aby intruktor po úspěšném složení Basic zkoušky byl schopen vést velmi kvalitní lekce. Jedná se však o "první" stupeň a instruktor na základě své praxe a získaných zkušeností s vedením lekcí a práce s klienty může dále pokračovat ve svém vzdělávání na dalším stupni Advanced. V EFPE je pro nás nejdůležitější sbírání vlastních zkušeností co se práce s tělem a s klienty týče. Posledním stupněm každého sportovního systému je školení Master, kde se z instruktora stává opravdový "mistr" ve svém oboru. Aby se tak opravdu stalo, je zapotřebí obrovské nasazení instruktora a ochota na sobě znovu a znovu pracovat.

V Čechách nabízíme pouze některé sportovní systémy EFPE a z pravidla jen do stupně Advanced. Master školení je potřeba absolvovat v zahraničí pouze v německém jazyce.

 

Události